BİZ KİMİZ?

2010 yılında faliyetlerine başlıyan Avrupa Cimnastik Kulübü cimcim harikalar ekibi olarak Profesyonel sporcular yetiştirmenin; sadece bir meyve, hayat boyu spor yapabilecek ve bu doğrultuda sağlıklı yaşama bilincine erişmiş bireyler yetiştirmenin ise; büyük bir ağaç olduğu felsefesini benimser. Buradan yola çıkarak; ailemizin büyük ağacında yetişen meyveler olgunlaşıp kendi kendilerini yetiştirirler.2015 Yılında Çizgi Spor Kulübü olarak faliyetlerimize devam ediyoruz.

MİSYONUMUZ

Avrupa Cimnastik Spor Kulübü’nün ana hedefi felsefesinde gizlidir, hayat boyu sağlıklı yaşamayı becerebilen bireyler yetiştirmek ana amaçtır.Bunun yanı sıra sosyal, lider, analitik düşünebilen, görselliğe önem veren, sanata, müziğe ve görecelere değer veren, toplum değerlerimize, insan haklarına saygı duyan, ülkesini, insanını seven, rekabeti de yarışmayı da doğru yaşayabilen, hırsını olumlu kullanabilen, kendisine özen gösteren, her zaman en iyiyi hedefleyen, yenilikçi, deneyci, araştırmacı, dinlemeyi bilen, okumayı seven fertler yaratabilmektir.

VİZYON

Avrupa Cimnastik Spor Kulübü sağlıkla, güvenle, huzurla, başarıyla ve sosyalleşme ile gelecek bir spor hayatını hedefleyen bireylerin toplandığı bir büyük ailedir. Kulübümüz tüm aile fertlerimiz, fiziksel gelişimlerinin yanı sıra, ruhsal ve sosyal gelişimlerinde kazanımlarının, rekabete dayalı yarışmacı ruh çalışmaları, çıkan kulübümüzde, aile fertlerimizin kısa zamanda bu alt yapı hazırlıklarının sonuçlarını yaşarlar. Ailemizde takım çalışması, liderlik, uzlaşma ve saygı gibi değerlerin gelişmesine son derece önem verilir. Fair Play ruhuna sadık kalarak yarışmacı nasıl olunur? sportmenlik nedir? rekabetin olumlu yönü nerededir? kazanma ve kaybetme duyguları nasıl yaşanmalıdır? Bütün bu soruların cevaplarını ailemizin fertleri yaşayarak, hissederek, deneyerek öğrenirler.

SİSTEMİMİZ

Spor Okullarımızda antrenmanlara başlayan öğrencilerimize önce ilgilendikleri branşın temel eğitimini veririz. Bu süreçte gösterdikleri performanslarına göre belirli zamanlarda kulübümüzün takımlarına seçilirler. Küçük – Yıldız veya Genç Takım seviyelerinde yetenek, beceri, fiziksel yeterlilik ve en önemlisi antrenmanlara devam yüzdelerine göre kulüp takımlarımıza yerleştirirler Spor okulumuzun ana amacı Spor Kulüplerimizin takımlarına oyuncu yetiştirmektir. Tüm antrenmanlarımız bu doğrultuda hazırlanır ve uygulanır. Kulüp takımlarımıza seçilen öğrencilerimize ailelerin onayı ile lisans çıkartılır. Ve İstanbul Liglerinde maçlara çıkarlar, böylelikle profesyonel sporculuğun ilk adımlarını atmış olurlar.